AUDIOPLATINUM FORUM

В необятния свят на звукотехниката и музиката...
Дата и час: Чет Май 24, 2018 2:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2015 8:01 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Изображение Изображение
Това е последната модификация, която правя на модел "ВАРНА 2", които ползват чиповете на BurrBrown PCM2704/5. Тази последна версия е изпълнена изцяло с електролитни кондензатори на японската компания "NICHICON", като филтърните за захранването са от аудио серия FW, а изходните декуплиращи са най-добре звучащите според мен съвременни аудио електролитни кондензатори-серия КА. Прозводителят на печатните платки е нов и самите платки са изключително качествено направени. Освен добавянето на аудио серия електролитни кондензатори, съм премахнал всички възможни керамични кондензатори от схемата. Това е най-добрата серийна версия на "ВАРНА 2", която е излизала някога.

Изображение

Технически характеристики:
Дължина на думата -16bit
Семплираща честота -32kHz/44.1kHz/48kHz
Тип на процесора -BurrBrown, Texas Instruments, PCM2704CDB
Изходно ниво - 0,65V (RMS), Около 1Vp-p
THD+N с товар 10K - 0,006%
THD+N с товар 32Ohm - 0,025%
Изходна мощност при товар 32Ohm -12mW
Отношение сигнал/шум - 98dB
Входен интерфейс - USB 1.1
Изходни интерфейси - линеен изход RCA; 3,5mm букса за слушалки. Всички изходи могат да работят едновременно, без това да влияе на правилната работа на устройството.
Захранване - по USB шината.
Корпус - масивна, антирезонансна кутия от 12mm MDF, тапицирана с кожа за автотапицерии, меки крачета от самозалепващо кече.
Габарити - Височина-54mm; Ширина-80mm; Дълбочина (с буксите)-75mm
Тегло -174g

Цена 85лв/бр
Гаранция 12 месеца

Комплектът включва USB DAC, гаранционна карта, листовка с описание и инструкции за експлоатация.

Производител: "ПРИМА ПАРТИ" ООД, гр.Варна, ЕИК:200670351, МОЛ: инж.Ивелин Йовчев

При необходимост от фактура, моля, оставяйте данните за фактуриране чрез формата за контакти (фирмата не е регистрирана по ДДС). Фирма "ПРИМА ПАРТИ" ООД е със сключен договор с куриери ЕКОНТ ЕКСПРЕС, които са лицензиран пощенски превозвач и могат да издават официални платежно-отчетни документи от името на "ПРИМА ПАРТИ" ООД, при получаването на стоката. "ПРИМА ПАРТИ" ООД ползва 20% отстъпка от цената на куриерската доставка с ЕКОНТ ЕКСПРЕС.

Допълнителни аксесоари:

1.Качествен USB кабел "HAMA", двойно екраниран, с позлатени накрайници и дължина 1,8м. Цена 15лв/бр.

Изображение

2. Интерконектен кабел RCA-RCA (чинч-чинч) за връзка ДАК-усилвател, изработен ръчно от мен, с посребрен OFC (oxygen free copper-безкислородна мед) проводник на американската компания ALPHA WIRE и терминиран с позлатени накрайници NEUTRIK REAN. За сглобяването е използван немски безоловен припой, с 3% съдържание на сребро, който според производителя гарантира 2% по-добра проводимост на спойката. Кабелът е с много прецизен тонален баланс и отворено звучене. Не е екраниран, поради което паразитния му капацитет е под 70pF/m. Липсата на екран теоретично би могла да създаде проблеми със смущения в някои системи. Практически никога не съм имал подобни грижи, въпреки че интерконектите ми са точно такива и минават в близост до множество захранващи кабели. Цена 60лв/комплект (дължина на кабелите 1m) Внимание, кабелът е с посока ! Инструкции за свързването-при закупуване.

Изображение

За клиенти от Варна, стоките може да се закупят лично в работилницата ми. За клиенти от други населени места доставка с куриери Еконт (20% отстъпка от цената на куриерската доставка), наложен платеж и оцпия "Проверка преди заплащане". Всички транспортни разходи са за сметка на клиента.

За въпроси и поръчки звънете на тел.0899825933 (инж.Ивелин Йовчев).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум