AUDIOPLATINUM FORUM

В необятния свят на звукотехниката и музиката...
Дата и час: Вто Май 22, 2018 9:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: STUDIO 40
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 9:25 am 

Здравейте, Честита Нова Година, от много години имам въпросните тонколони но в последно време ми се иска нещо по-мощно. Питането ми е , мога ли да заменя оригиналните говорители, да сложа подходящи филтри и да очаквам хубав звук. Все пак колонките са си старички, звучат прилично ( за усилвател до скоро ползвах един дек финезия с вградена мощност, която така и не разбрах каква е до ден днешен). Ще ми се да се кача от 8" на 10", но с бебче на 1/2 годинка бюджета на този етап ми позволява само да модифицирам наличното и то леко. Благодаря ви предварително.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: STUDIO 40
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 3:33 pm 
Аватар

Здравей и добре дошъл. Финезията е с мощност по 5 вата на канал. Не става ясно сменил ли си усилвателя, и с какъв?

Моите неща: https://sites.google.com/site/hifiaudiobg/foto-galeria

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 4:19 pm 

Със собствения си усилвател беше, добре свиреха колонките като за 2х5. Смятам да сменя и усилвателя след време, не да подменям този на финезията ами направо да взема друг. Харесал съм една Ямаха, втора ръка е но радва като звучене и то с евтини колони. Кажи има ли смисъл в тези сандъци да слагам други говорители и филтри или да почвам нещо отначало.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 4:29 pm 
Аватар

Няма смисъл от преработване на тези колони. Можеш да ги комплектоваш с усилвател 2 х 50W.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 5:12 pm 

Ясно! Мерси , значи заемам се с 10" леко по леко. Материал за телата имам, говорителите са предвидени. Проблем ми е само филтъра .. искам три-лентови ОТ. Препоръчайте някакви филтри от магазин който да вършат хубава работа и да са на приемлива цена. За ориентир баса ще е Radimex LW1000. Пък старите ще стоят за украса.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 5:35 pm 
Аватар

Респромките не са лоши ОТ, бих ти препоръчал да ги използваш тях, по-добри са от радимексите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 6:27 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Моят съвет е да не разваляш Респромите, по-добър резултат едва ли ще постигнеш. А колкото до създаването на озвучителни тела от нулата, по-добре не си губи времето и парите. За да постигнеш задоволителни резултати се искат знания, богат опит и измервателна апаратура. Много по-добър вариант е да си купиш едни свестни колони втора употреба. За около 300лв се намират чудесни оферти, чийто качество няма да стигнеш със самоделките, ползващи Радимекси.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 6:59 pm 

Напълно те разбирам, но макар да нямам познания имам желание.. с извинение благодарение на вас има доста материал който мога да "открадна" като идеи, съвети и така. Ще се пробвам, пък каквото стане. Ако не друго, поне за сватба ще стават.. Всеки трябва да тръгне от някъде, знам, че ми е късно .. нооо, упорит съм и се уча бързо.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 7:23 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Тогава е най-добре да направиш някой проект, който е правен много пъти преди и е с доказани качества. Примерно, едно бюджетно решение с добри резултати, е STELLA LIGHT на германците от VISATON. Говорителите на Радимекс няма да ти дадат нищо по-добро от сегашното ти Студио. Да не говорим, че най-вероятно резултата да е доста по-лош.

http://www.visaton.com/en/bauvorschlaeg ... index.html

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 8:01 pm 

Мислех си за твоите десктоп-песнопойки както си ги кръстил, така ме грабна написаното, че даже се свързах с приятел дърводелец за кутиите. Според теб ще се справи ли новобранец с въпросните ОТ. Смятам да ги пусна на Pioneer A-107 който мога да ползвам на заем за известно време. Ще се получи ли ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 8:06 pm 
Аватар

Пробвал съм всички видове радимекси и от опит ти казвам - този вид имат супер тежки мембрани и нямат никаква бързина и ударност, за разлика от сегашните ти колони. За сватби - абсурд. И чувствителност нямат. Резонират в ниските - освен проблеми със съседите, друго няма да ти донесат. Не се захласвай по размера. Аз самия слушах на 12 инчовия вариант, като по-малък, но за година-две се наситих на "бас, който ти мачка главата и кърти дограма" и ги продадох. Сега слушам на 5 инча и никога повече не бих погледнал по-голям говорител.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 8:09 pm 

Ами от изчетеното в последно време и аз се убеждавам, че за наслада на ухото не е нужно да се изхвърля човек с инчовете, но си иска познания и качествени материали. Ще се ровя още и като избера какво да захвана, ще го направя. Но на тоя етап съм склонен да се пробвам с десктоп колоните на DJPOPA.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 8:29 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Десктоп колонките са елементарен проект. Нямат филтри. Ако се изпълни всичко, според описанието на проекта, което съм дал, крайният резултат е гарантиран. Но това са малки колонки за непретенциозно слушане. Много далеч са от истински аудиофилски проект.Все пак не са никак лоши за нищожната си цена като материали.

Понеже съм сватбарски DJ, мога да ти кажа, че сватба с Радимекси си е гарантиран бой за дисководещия ;) . Там се ползват съвсем други говорители, съответно и цените им са много неприятни.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 9:56 pm 

Това със сватбите го казах на шега, просто такива майтапи пускаха едно време когато имах що-годе добра музика. Кажи какво мислиш за споменатия усилвател от мен по горе. Ще свърши ли работа да си слушам в нас на десктоп-и като твоите?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 03, 2014 10:04 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Ами нищо не мога да мисля за Pioneer A-107, защото не съм го слушал. Не виждам причина да не може да работи с десктоп колонките.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум