AUDIOPLATINUM FORUM

В необятния свят на звукотехниката и музиката...
Дата и час: Съб Апр 21, 2018 8:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 11:50 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Това е най-новата играчка на Попа и в момента си я слуша с най-голям кеф :) .

Първо искам да изкажа специални , огромни и сърдечни благодарности на бате Жоро /Goro/ , който сподели с мен и Бисер методиката за навиване на такъв тип трансформатори. Признателни сме и сме ти страшно задължени , бате Жоро !!! Благодарим ти от сърце !!!

Кратко описание на това , за какво иде реч в случая. Устройствата , които събрах в прототипен вариант са регулатори на усилването , които заменят резистивните такива с всички текущи благини от това. Самите устройства са достатъчно минимизирани като размера на платката им е едва 48ммх78мм. Самото устройство е много просто и включва в себе си само специализиран , звуков автотрансформатор , висококачествена галета за комутиране на изводите , платка и терминали. Ето как изглежда на външен вид:

Изображение Изображение

Звученето-с четири думи само - ТРЯБВА ДА СЕ ЧУЕ !!! Само ще спомена , че това чудо няма нищо общо по звучене с каквито и да е потенциометри и галети с резистори :) . Това е просто друг клас , дооооста по-нагоре ;) .

Въпросните модули ще излязат в най-скоро време , ако е рекъл Господ , на пазара , в сглобен вид и с красива , фабрична платка. Очаквана цена-под 100лв за канал , с което смазваме отново всяка конуренция :) ...

ПП Автотрансформаторчетата са навити естествено от най-добрия в България - dragon hi-fi. Платката е мой проект , а галетата е оригинална , английска "LORLIN" със сребърни контакти.

Слушах го на "ZEN" ver. EVO II , която съм представил в съответната ми тема за "ZEN" в "Транзисторни усилватели". Клатачът на Зен-а беше "Булката на Зен" пак по схемата на г-н Пас. Там трафоволумето показа класа и се почувства най-добре облагородяването на звученето. После експериментирах с "Булката на Зен" + еднотактника ми с 2SK1058 /от съответната тема в транзисторните усилватели/ . ZEN EVO II с булката си ми звучеше малко по-добре в същата конфигурация , субективно усещане. После пробите се пренесоха с лампово предусилване + трафоволумето + SE 2SK1058. Там нещата звучаха много причлино за моето уШо. Но предусилването е изпълненто като Общ Катод + Катоден Повторител на лампа 6EW7 /схемата я има в темата ми за Зен/ и подобен резултат се очакваше. Дори в този момент си слушам именно това => ламповия пред + трафоволуме + SE 2SK1058 и ми се пълни душата

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 9:30 pm 

Една от осбено интересните IMHO стоки е
http://audioplatinum.com/product_info.p ... riqnj27sc5
(пуууу, да ... и веб дизайнерите...)
Е, маркетингъ IMHO малко се е олял, ама ... би трябвало да има сериозни предимства. Хммм, дали "се" мисли да "се" пусне някое такова на турне из еврородината ни за прюмоция? Да го чуе тоз-онзи, да се натрупат отзиви... :roll:
МД IMHO недополупроводниковата техника понякога доста късогледо обръща гръб на намотъчните. Въпросната стока е хименно омотъчна и баш на полупроводникови стъпала има шансове да се прояви...
Хм, може би е излишно да се пъна толкова от раз вместо просто да дам линк към мнение на самият бате Goro:
http://www.bgaudioclub.org/forum/viewtopic.php?t=10633
"Този тип регулатори, особено при транзисторните усилватели, качва значително класата им." :P

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 9:37 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Ами писанието на маркетинговия ми отдел ;) е въз основа на посочените наблюдения. Самият отдел смята , че не е прекалил с хвалбите , тъй като наистина наблюдава цитираните явления ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 9:44 pm 

DJPOPA написа:
писанието на маркетинговия ми отдел ;) е въз основа на посочените наблюдения. Самият отдел смята , че не е прекалил с хвалбите , тъй като наистина наблюдава цитираните явления

"най-безкомпромисния начин за регулиране на входното ниво на всеки тип усилвател"
"Този модул заменя всякакъв тип потенциометри за регулиране на звука , галети и прочие"
"поставя една недостижима по качество граница"

Ще ми трябва малко време да измисля евфемистичен коментар :oops: Хихихи, междувременно ще видим банваш ли усери, които не пишат оди за Сини Хапчета... така, де - за каквото продава оказионъ :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 9:54 pm 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

МД няма проблем да предоставим един комплект трафоволумета за прослушване на някой отговорен чиляк из шопско. Изискването е да ни бъдат върнати под формата на пари или в непроменено техническо и козметично състояние , спрямо това сега. Ние с Бисер не се плашим от тестове на изделията ни ;) ...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 11:11 pm 

Да се изкажа и аз , с едно мнение , че идеята на Попа да пусне трафволумета на пазара е повече от добра. Предполагам, че и изпълнението ще е на ниво.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 8:07 am 

DJPOPA написа:
МД няма проблем да предоставим един комплект трафоволумета за прослушване на някой отговорен чиляк из шопско. Изискването е да ни бъдат върнати под формата на пари или в непроменено техническо и козметично състояние , спрямо това сега. Ние с Бисер не се плашим от тестове на изделията ни ;) ...

аТАКА, ще се сетиш ти Изображение
Аз знам 5-10 чиляка из Шоп Сити, които най-вероятно биха слухнали (не обещавам после дали и какво ще напишат тъдява, но би било редно IMHO - един вид морална отплата за кредита/прюмоцията). Само че ... ще се налага да го включваме към разни системи, та не съм сигурен доколко това не контрапунтира със сюрреализъма на централната метафора по смисъла на девственото състояние... Може за всички да е най-добре ако е възможно да набуташ едно стерео авто-трафо-волуме в 1 кутишка, от която да стърчат 2 чифта чинчове и ос/врътка. IMHO така и Попа ще е сит и Трафоволумето - цяло, а?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 10:33 am 
AUDIOPLATINUM Site Admin
Аватар

Идеята е добра , благодаря , Андро. Наистина ще е по-добре да монтирам един чифт в кутийка и така да го изпратя за тестове.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 1:44 pm 

Моля, аТАКА, действувай, аз ще организирам тайфата в моя край.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 1:51 pm 

Ако може да се включа в тайфата и аз :roll:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 2:07 pm 

момчил написа:
Ако може да се включа в тайфата и аз :roll:

Нахалник :shock: Ти си включен, ама още не знаеш :idea:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 2:08 pm 

Сори изложих се.
Попе, бан за една седмица за мен!!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 2:11 pm 

момчил написа:
Попе, бан за една седмица за мен!!!

Дядо Попе, не му се връзвай, опитва се да се скътае от тежък модераторски труд, никакви балнеосанаториуми за такива :idea:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 4:51 pm 

Може ли Момчил да го баннем, а аз да участвам в тестовете?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 5:17 pm 

По-сериозно казано аз виждам нещата така:
Попът има интересен продукт, който, обаче, е непознат из някои краищата на страната (засега говорим за България, по-натам, живот и здраве може и до целия Съюз да стигнем :twisted: ).
Аз мога да опитам с идеи, контакти и тям подобни да помогна трафоволумето да пообиколи из София.

Колкото повече народ го пипне и чуе - толкова по-добре. Това е ключов момент и много ви моля да ме поправите ако схващането ми ви се вижда неадекватно.

Простичко казано - идеята ми е да изврънкам 1 такова (1 в смисъл "стерео", де...) от Попа и после да го предлагам на всеки срещнат.

Дори и да има нещо дето не се хареса на някои хора мисля че е по-добре Попът (и останалите по трасето - имам в на пред вид Драконът и бате Goro) да получи ООВ възможно най-бързо. Едно е да хванеш нещо за дооправяне на първи бройки, друго - като си продал дузина и си приготвил още 2 дузини на склад, нали... Ако пък, дай Боже, няма "грам" кусур - колкото по-бързо се разчуе за Чудото толкова по-'арно за всички :P

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа   форум аудио платинум